Pánské titanové hodinky Citizen Titanium AW2020-82L

Pánské titanové hodinky Citizen Titanium AW2020-82L

4.0 (0 Hodnocení)

Pánské titanové hodinky Vás nezklamou v práci ani večer v elegantní společnosti. .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

6 600

Pánské titanové hodinky Citizen Titanium AW2020-82L

Elegantní pánské hodinky Citizen můžete nosit do práce, ale neurazí ani večer v elegantní společnosti. Pouzdro ve tvaru kruhu je vyrobené z titanu a číselník kryje odolné safírové sklo. Hodinky pohání systémem ECO-DRIVE (akumulátor je napájen slunečním nebo umělým světlem) s 6ti měsíční rezervou chodu. Čas na tmavém číselníku zobrazuje dvanáct stříbrných indexů. Hodinky mají titanový řemínek a z ruky je nemusíte sundávat při koupání nebo sprchování.

Titanové hodinky vám dodáme v luxusní krabičce se záručním listem a návodem k použití.

Pánské hodinky Citizen

 • analogové zobrazení času
 • pohon Eco-Drive (napájení sluneční energií)
 • rezerva chodu 6 měsíců
 • vodotěsnost WR 50M
 • titanové pouzdro ve tvaru kruhu
 • safírové sklo
 • tmavý číselník
 • číselník se dvanácti indexy
 • titanový řemínek
 • průměr pouzdra 41 mm
 • váha 85 g

Nahrát fotku

Vyplňte následující formulář
a získejte bonus za přidané fotografie

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Nahrát fotku

Parametry

Značky: Citizen
Barva číselníku: tmavý
Druh číselníku: analogový, se znaky
Pohon: solární
Materiál pouzdra: titan
Řemínek: titanový
Sklo: safírové
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
Datum: ne
Příjem rádiového signálu: ne
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: solární

Solární napájení: jedná se o hodinky s klasickým quartzovým (bateriovým) pohonem, ale místo běžné knoflíkové baterie jsou do hodinek vloženy fotovoltaické (solární) články, které dokáží přeměnit sluneční i umělé světlo na elektrickou energii. Hodinky jsou tak nepřetržitě dobíjeny a životnost těchto solárních článků je výrazně delší než u běžných baterií, což přispívá také k ochraně životního prostředí.

Životnost solárního akumulátoru: závisí na způsobu užívání hodinek. Pro akumulátor je ideální pokud je denně vystaven slunečnímu nebo umělému světlu, tak aby se mohl pravidelně dobíjet. Neznamená to ovšem, že pokud hodinky nebudou mít přísun světla, tak se zastaví.

Rezerva chodu: každé hodinky mají určitou rezervu chodu - po tuto dobu hodinky ukazují čas a je možné bez omezení využívat jejich funkce. Některé modely hodinek s postupným vybíjením akumulátoru můžou vypínat energeticky náročné funkce tak, aby, byla co nejdéle zachována základní funkce hodinek a to je ukazovat čas.

Typ skla: safírové

Nejtvrdší varianta skla, která je u hodinek používána. Jedná se o syntetickou verzi korundu, který má na Mohsově stupnici tvrdosti číslici 9, tvrdší už je tedy jen diamant s číslicí 10. Safírové sklo je proti poškrábání cca 5x odolnější než běžné sklo a 3x odolnější než sklo minerální. To ovšem neznamená, že se hodinky se safírovým sklíčkem nedají poškrábat, nebo že je safírové sklíčko nerozbitné. Vzhledem k ceně safírového skla se používá u dražších modelů hodinek. I u safírových skel se můžete setkat s vypouklou variantou, ale vzhledem k náročnosti výroby vypouklého safírového skla, jsou tato sklíčka velmi drahá a zřídka využívaná.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč