(Vyprodáno) Pánské společenské hodinky Festina Retro 6870/1

(Vyprodáno) Pánské společenské hodinky Festina Retro 6870/1

4.0 (0 Hodnocení)

Pánské společenské hodinky se stříbrným číselníkem vás budou reprezentovat na každém kroku. .. více

Pánské společenské hodinky Festina Retro 6870/1

Elegantní hodinky Festina s nadčasovým vzhledem jsou ideálním doplňkem společenského i ležérního outfitu.

Společenské hodinky s kulatým, ocelovým pouzdrem pohání quartzový (bateriový) strojek a atypicky umístěnou vteřinovou ručičkou na pozici 6 hodin. Čas na stříbrném číselníku zobrazují rose gold indexy v kombinaci s arabskými čísly. Číselník je kryt rovným minerálním sklem. Vodotěsnost 30 M zaručí hodinkám odolnost proti vodě při postříkání či zmoknutí. Samozřejmostí je kvalitní kožený řemínek v hnědé barvě.

Hodinky FESTINA jsou legendou na trhu s hodinářským zbožím. V nezaměnitelném designu hodinek se podepisuje temperament španělských designérů a prvotřídní kvalita má pevné kořeny ve Švýcarsku, kde se hodinky komponují.

  • společenské hodinky Festina
  • analogové zobrazení času
  • napájení z baterie
  • vodotěsnost 30 M
  • ocelové pouzdro
  • kožený řemínek
  • stříbrný číselník
  • číselník s indexy a čísly v barvě růžového zlata
  • minerální sklo
  • velikost pouzdra 41,5 mm
Klasické hodinky Festina vám dodáme v luxusní krabičce se záručním listem a českým návodem k použití.

Parametry

Značky: Festina
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: analogový, kombinace číslic a znaků
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: kožený
Sklo: minerální
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 30 M (3 BAR)
Datum: NE
Příjem rádiového signálu: NE
Váha 2.00 g

Technologie

Vodotěsnost 30 M (3 BAR)

30 M / 3 BAR: hodinky s tímto označením odolají vodě při běžném použití. Tím je myšleno postříkání vodou např. při mytí rukou a nádobí nebo zmoknutí.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Newsletter

O slevách a výprodejích informujeme e-mailem. Pro odběratele připravujeme také různé výhody.