Silvertime Hodinky Pánské hodinky Pánské hodinky Casio Edifice EFA 121D-1AVEF

Pánské hodinky Casio Edifice EFA 121D-1AVEF


2 790

Dostupnost Do týdne

Do oblíbených produktů (0)
Hodnocení
4
0 Hodnocení

Vodotěsnost 100 M (10 BAR)

100 M / 10 BAR: hodinky s tímto označením si můžete vzít bez obav do bazénu na plavání a také je můžete využít k rekreačnímu potápění bez kyslíkového přístroje neboli šnorchlování.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Parametry

 • Barva číselníku: tmavý
 • Druh číselníku: analogový, digitální, se znaky
 • Funkce: alarm, stopky (chronograf), odpočítávací stopky, osvětlení, režim 12/24, světové časy, teploměr
 • Pohon: quartz (bateriový)
 • Materiál pouzdra: ocel
 • Řemínek: ocelový
 • Sklo: minerální
 • Určení: Pro muže
 • Vodotěsnost: 100 M (10 BAR)
 • Datum: ano
 • Příjem rádiového signálu: ne

Pánské hodinky Casio Edifice EFA 121D-1AVEF

Pánské náramkové hodinky Casio s analogovým i digitálním zobrazením času. Hodinky jsou napájeny z baterie. Tento typ hodinek je odolný proti vodě při potápění bez kyslíkového přístroje. Pouzdro hodinek je ocelové a má tvar kruhu. Hodinky mají ocelový řemínek stříbrné barvy s dvojitou sponou. Sklo v hodinkách je minerální. Ciferník hodinek je bílý se 12-ti indexy. Do funkcí těchto pánských náramkových hodinek patří dvojitá datumka, podsvícený displej, budík, stopky, odpočítavací stopky, světové časy a speciální funkce. Předpokládaná životnost baterie cca 3 roky při běžném provozu hodinek. Výrobcem udávaná váha hodinek je 153 g.

Pánské náramkové hodinky Casio
- Analogové i digitální zobrazení času
- Napájení z baterie
- Odolné proti vodě během plavání
- Pouzdro ve tvaru kruhu
- Ocelové pouzdro
- Ocelový řemínek
- Dvojitá spona
- Stříbrná barva
- Černý ciferník
- Ciferník se 12 indexy
- Materiál skla - minerální sklo
- Dvojitá datumka
- Podsvícený displej
- BudíkStopky
- Odpočítavací stopky
- Světové časy
- Speciální funkce
- Výdrž baterie cca 3 roky
- Udávaná váha hodinek je 153 g

Pánské hodinky Casio Edifice EFA 121D-1AVEF

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Nahrát fotku

Vyplňte následující formulář
a získejte bonus za přidané fotografie

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Nahrát fotku

Fotky uživatelů

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč