Pánské společenské hodinky Orient FESAE001W

Pánské společenské hodinky Orient FESAE001W

4.0 (0 Hodnocení)

Elegantní společenské automaty s rezervou chodu 40 hodin a kvalitním koženým řemínkem. .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

5 200

Pánské společenské hodinky Orient FESAE001W

Elegantní pánské hodinky Orient můžete nosit do práce, ale neurazí ani večer, v elegantní společnosti. Zlacené, ocelové pouzdro ukrývá mechanický strojek s automatickým nátahem a rezervou chodu až 40 hodin. Čas na bílém číselníku zobrazují znaky, které jsou pokryty luminiscenční vrstvou - ta po nasvícení usnadňuje čitelnost času ve tmě. Do hranatého pouzdra je vsazen tmavě hnědý, kožený řemínek. Společenské hodinky s vodotěsností 30 M odolají vodě při postříkání nebo zmoknutí.

Orient je tradiční japonský výrobce hodinek, který svým zákazníkům přináší hodinky s velmi kvalitními mechanickými, automatickými a quartzovými strojky. Jedinečný design, vysoce kvalitní zpracování a rozmanitá nabídka od sportovních až po vysoce společenské modely hodinek řádí značku Orient mezi významné světové prodejce.

Společenské hodinky Orient 

  • analogové zobrazení času 
  • mechanický strojek s automatickým nátahem
  • vodotěsnost WR 30 M
  • zlaceno ocelové pouzdro
  • hnědý kožený řemínek
  • světlý číselník se znaky
  • minerální sklo
  • datum s ukazatelem dne v týdnu
  • rezerva chodu 40 hodin
  • rozměr 35 x 45 x 11 mm

Parametry

Značky: Orient
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: analogový, se znaky
Funkce: rezerva chodu
Pohon: automat
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: kožený
Sklo: minerální
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 30 M (3 BAR)
Datum: ANO
Příjem rádiového signálu: NE
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 30 M (3 BAR)

30 M / 3 BAR: hodinky s tímto označením odolají vodě při běžném použití. Tím je myšleno postříkání vodou např. při mytí rukou a nádobí nebo zmoknutí.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: automatický nátah

Hodinky s automatickým natahováním: zkráceně automaty, jsou hodinky s mechanickým strojkem, který je doplněn o samonatahovací mechanismus. Díky tomuto mechanismu není potřeba hodinky natahovat ručně (pomocí korunky), ale k natažení postačí pouze to, že je máte na ruce, se kterou pohybujete např. při chůzi, práci v kanceláři apod.

Jak automaty fungují: strojek automatů pohání natažená pružina, která se postupně rozbaluje. Pružinu svinuje pohyb ruky při běžném nošení hodinek. Každodenním nošením se u automatů vytváří tzv. rezerva chodu, tj. doba po kterou hodinky fungují (jdou) i když je nemáte na ruce a nedochází tak k automatickému nátahu. U běžných hodinek se tato doba pohybuje okolo dvou dnů. U kvalitnějších modelů může být rezerva chodu cca 2 týdny.

TIP: pokud se Vám stane, že hodinky nemáte delší dobu na ruce a ty se zastaví, můžete je natáhnout mechanicky pomocí korunky nebo s nimi stačí párkrát šetrně "zatřepat" v ruce, aby se rozešly, nastavit čas, dát je na ruku a hodinky se při pohybu ruky opět natáhnou.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč