(Vyprodáno) Digitální hodinky Casio Wave Ceptor WV 200E-1AVEF

(Vyprodáno) Digitální hodinky Casio Wave Ceptor WV 200E-1AVEF

4.0 (0 Hodnocení)

Pánské náramkové hodinky Casio s digitálním zobrazením času. Hodinky jsou napájeny z baterie. Tento typ hodinek je odolný proti vodě při potápění s kyslíkovým přístrojem .. více

Digitální hodinky Casio Wave Ceptor WV 200E-1AVEF

Pánské náramkové hodinky Casio s digitálním zobrazením času. Hodinky jsou napájeny z baterie. Tento typ hodinek je odolný proti vodě při potápění s kyslíkovým přístrojem. Pouzdro hodinek je kombinované v provedení ocel-plast a má tvar kruhu. Hodinky mají plastový řemínek černé barvy s jednoduchou sponou. Sklo v hodinkách je minerální. Ciferník hodinek je digitální. Do funkcí těchto pánských náramkových hodinek patří dvojitá datumka, podsvícený displej, budík, stopky, odpočítavací stopky, světové časy. Hodinky jsou řízeny radiovým signálem. Předpokládaná životnost baterie cca 3 roky při běžném provozu hodinek. Výrobcem udávaná váha hodinek je 58 g.

Pánské náramkové hodinky Casio
- Digitální zobrazení času
- Napájení z baterie
- Odolné proti vodě při potápění bez kyslíkového přístroje
- Pouzdro tvaru kruhu
- Kombinované pouzdro ocel-plast
- Plastový řemínek
- Jednoduchá spona
- Černá barva
- Materiál skla - minerální sklo
- Dvojitá datumka
- Podsvícený displej
- Budík
- Stopky
- Odpočítavací stopky
- Světové časy
- Řízené radiovým signálem
- Výdrž baterie cca 3 roky
- Udávaná váha hodinek je 58 g

Parametry

Značky: Casio
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: digitální
Funkce: alarm, stopky (chronograf), odpočítávací stopky, osvětlení, režim 12/24, světové časy
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: plast
Řemínek: plastový
Sklo: minerální
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 200 M (20 BAR)
Datum: ANO
Příjem rádiového signálu: ANO
Váha 2.00 g

Technologie

Vodotěsnost 200 M (20 BAR)

200 M / 20 BAR: pokud je na hodinkách uvedena vodotěsnost 200 M neboli 20 BAR, pak se s nimi můžete klidně potápět i s kyslíkovými přístroji. Pokud se potápíte pravidelně, doporučuje se z důvodu bezpečnosti provést alespoň jednou ročně tlakovou zkoušku.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.