Pánské společenské hodinky Casio EFR 505D-1AVEF

Pánské společenské hodinky Casio EFR 505D-1AVEF

4.0 (0 Hodnocení)

Hodinky Casio mají pouzdro vyrobené z chirurgické oceli. Hodinky jsou poháněny quartzovým (bateriovým) strojkem a čas na černém ciferníku je zobrazován analogově pomocí 8 arabských číslic a indexů. Řemínek hodinek .. více

Dostupnost: Do týdne

2 790

Pánské společenské hodinky Casio EFR 505D-1AVEF

Hodinky Casio mají pouzdro vyrobené z chirurgické oceli. Hodinky jsou poháněny quartzovým (bateriovým) strojkem a čas na černém ciferníku je zobrazován analogově pomocí 8 arabských číslic a indexů. Řemínek hodinek má stříbrnou barvu, je rovněž ocelový a zapínání je řešeno dvojitou sponou. Vybrané pánské hodinky s vodotěsností WR 100 M jsou odolné proti vodě při potápění bez kyslíkového přístroje. Nabízené hodinky Casio patří mezi oblíbené dárky pro muže a dodáme Vám je v originální dárkové krabičce Casio Edifice se záručním listem a návodem k použití.

Pánské náramkové hodinky Casio
- Analogové zobrazení času 
- Napájení z baterie
- Pouzdro ve tvaru kruhu 
- Vodotěsnost 100 M 
- Ocelové pouzdro
- Ocelový řemínek 
- Stříbrná barva 
- Dvojitá spona
- Černý ciferník 
- Ciferník s arabskými čísly a indexy 
- Minerální sklo 
- Stopky 
- Chronograf 
- Výdrž baterie cca 2 roky
- Rozměry (V x Š x H) : 51 x 45 x 11,4 mm 
- Váha: 133 g

Parametry

Značky: Casio
Barva číselníku: tmavý
Druh číselníku: analogový, kombinace číslic a znaků
Funkce: 24-hodinový číselník, stopky (chronograf)
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: ocelový
Sklo: minerální
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 100 M (10 BAR)
Datum: ANO
Příjem rádiového signálu: NE
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do týdne

Technologie

Vodotěsnost 100 M (10 BAR)

100 M / 10 BAR: hodinky s tímto označením si můžete vzít bez obav do bazénu na plavání a také je můžete využít k rekreačnímu potápění bez kyslíkového přístroje neboli šnorchlování.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč