Silvertime Hodinky Pánské hodinky Pánské hodinky Casio EQS 500C-1A1ER

Pánské hodinky Casio EQS 500C-1A1ER

Doprava ZDARMA

5 490
Doprava ZDARMA

Dostupnost Do týdne

Do oblíbených produktů (0)
Hodnocení
4
0 Hodnocení

Vodotěsnost 100 M (10 BAR)

100 M / 10 BAR: hodinky s tímto označením si můžete vzít bez obav do bazénu na plavání a také je můžete využít k rekreačnímu potápění bez kyslíkového přístroje neboli šnorchlování.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: solární

Solární napájení: jedná se o hodinky s klasickým quartzovým (bateriovým) pohonem, ale místo běžné knoflíkové baterie jsou do hodinek vloženy fotovoltaické (solární) články, které dokáží přeměnit sluneční i umělé světlo na elektrickou energii. Hodinky jsou tak nepřetržitě dobíjeny a životnost těchto solárních článků je výrazně delší než u běžných baterií, což přispívá také k ochraně životního prostředí.

Životnost solárního akumulátoru: závisí na způsobu užívání hodinek. Pro akumulátor je ideální pokud je denně vystaven slunečnímu nebo umělému světlu, tak aby se mohl pravidelně dobíjet. Neznamená to ovšem, že pokud hodinky nebudou mít přísun světla, tak se zastaví.

Rezerva chodu: každé hodinky mají určitou rezervu chodu - po tuto dobu hodinky ukazují čas a je možné bez omezení využívat jejich funkce. Některé modely hodinek s postupným vybíjením akumulátoru můžou vypínat energeticky náročné funkce tak, aby, byla co nejdéle zachována základní funkce hodinek a to je ukazovat čas.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Parametry

 • Barva číselníku: tmavý
 • Druh číselníku: analogový, se znaky
 • Funkce: alarm, stopky (chronograf), světové časy
 • Pohon: solární
 • Materiál pouzdra: ocel
 • Řemínek: silikonový
 • Sklo: minerální
 • Určení: Pro muže
 • Vodotěsnost: 100 M (10 BAR)
 • Datum: ano
 • Příjem rádiového signálu: ne

Pánské hodinky Casio EQS 500C-1A1ER

Hodinky Casio mají kruhové pouzdro vyrobené z chirurgické oceli. Hodinky jsou poháněny akumulátorem, který je dobíjen solární energií a čas na černém ciferníku je zobrazován analogově pomocí indexů. Řemínek hodinek má černou barvu, je plastový a zapínání je řešeno jednoduchou sponou. Vybrané pánské hodinky s vodotěsností WR 100 M jsou odolné proti vodě při potápění bez kyslíkového přístroje. Nabízené hodinky Casio patří mezi oblíbené dárky pro muže a dodáme Vám je v originální dárkové krabičce Casio Edifice se záručním listem a návodem k použití. 

Pánské náramkové hodinky Casio
- Analogové zobrazení času 
- Solární napájení 
- Pouzdro ve tvaru kruhu 
- Vodotěsnost 100 M 
- Ocelové pouzdro
- Plastový řemínek 
- Černá barva 
- Jednoduchá spona
- Černý ciferník 
- Ciferník s indexy 
- Minerální sklo 
- Jednoduchá datumka
- Stopky 
- Chronograf 
- Budík 
- Světové časy 
- Rozměry (V x Š x H) : 50 x 45,8 x 12,3 mm 
- Váha: 90 g

Pánské hodinky Casio EQS 500C-1A1ER

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Nahrát fotku

Vyplňte následující formulář
a získejte bonus za přidané fotografie

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Nahrát fotku

Fotky uživatelů

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč