Pánské společenské hodinky PRIM Moon CZ W01P.13084.C

Pánské společenské hodinky PRIM Moon CZ W01P.13084.C

4.0 (0 Hodnocení)

Pánské společenské hodinky s nadčasovým vzhledem vás budou reprezentovat na každém kroku. .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

5 380

Pánské společenské hodinky PRIM Moon CZ W01P.13084.C

Elegantní pánské hodinky PRIM s nadčasovým vzhledem jsou ideálním doplňkem společenského i ležérního outfitu.

Pouzdro ve tvaru kruhu je vyrobené z oceli a ukrývá quartzový (bateriový) strojek. Pod safírovým sklíčkem je stříbrný číselník s kontrastními vystouplými indexy a lumini ručičky. S hodinkami se můžete bez obav sprchovat i koupat (maximální hloubka ponoru je 0,5 m). Černý kožený řemínek je zakončen klasickou sponou na trn.

Značka PRIM to je ryze česká hodinářská legenda, která vyniká precizním zpracováním, kvalitními materiály a mnoha jedinečnými designy českých i zahraničních umělců.

  • pánské hodinky PRIM
  • analogové zobrazení času
  • napájen z baterie
  • vodotěsnost 50 M
  • stříbrné ocelové pouzdro
  • černý kožený řemínek
  • stříbrný číselník
  • číselník s indexy, lumini ručičky
  • safírové sklo
  • velikost pouzdra 40 x 8 mm
Ocelové hodinky PRIM vám dodáme v luxusní krabičce se záručním listem a návodem k použití.

Parametry

Značky: Prim
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: analogový, se znaky
Funkce: fáze měsíce
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: kožený
Sklo: safírové
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
Datum: ANO
Příjem rádiového signálu: NE
Specifikace: český výrobek
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: safírové

Nejtvrdší varianta skla, která je u hodinek používána. Jedná se o syntetickou verzi korundu, který má na Mohsově stupnici tvrdosti číslici 9, tvrdší už je tedy jen diamant s číslicí 10. Safírové sklo je proti poškrábání cca 5x odolnější než běžné sklo a 3x odolnější než sklo minerální. To ovšem neznamená, že se hodinky se safírovým sklíčkem nedají poškrábat, nebo že je safírové sklíčko nerozbitné. Vzhledem k ceně safírového skla se používá u dražších modelů hodinek. I u safírových skel se můžete setkat s vypouklou variantou, ale vzhledem k náročnosti výroby vypouklého safírového skla, jsou tato sklíčka velmi drahá a zřídka využívaná.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Od této značky

Více od Prim

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.