Silvertime Hodinky Pánské hodinky Pánské automaty hodinky PRIM Republika W01C.13005.I

Pánské automaty hodinky PRIM Republika W01C.13005.I

Doprava ZDARMA

8 580
Doprava ZDARMA

Pánské mechanické hodinky s nadčasovým vzhledem vás budou reprezentovat na každém kroku. .. více

doba expedice Do 3 dnů

+do nákupního seznamu (0)
Hodnocení
4
0 Hodnocení

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: automatický nátah

Hodinky s automatickým natahováním: zkráceně automaty, jsou hodinky s mechanickým strojkem, který je doplněn o samonatahovací mechanismus. Díky tomuto mechanismu není potřeba hodinky natahovat ručně (pomocí korunky), ale k natažení postačí pouze to, že je máte na ruce, se kterou pohybujete např. při chůzi, práci v kanceláři apod.

Jak automaty fungují: strojek automatů pohání natažená pružina, která se postupně rozbaluje. Pružinu svinuje pohyb ruky při běžném nošení hodinek. Každodenním nošením se u automatů vytváří tzv. rezerva chodu, tj. doba po kterou hodinky fungují (jdou) i když je nemáte na ruce a nedochází tak k automatickému nátahu. U běžných hodinek se tato doba pohybuje okolo dvou dnů. U kvalitnějších modelů může být rezerva chodu cca 2 týdny.

TIP: pokud se Vám stane, že hodinky nemáte delší dobu na ruce a ty se zastaví, můžete je natáhnout mechanicky pomocí korunky nebo s nimi stačí párkrát šetrně "zatřepat" v ruce, aby se rozešly, nastavit čas, dát je na ruku a hodinky se při pohybu ruky opět natáhnou.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Parametry

 • Barva číselníku: světlý
 • Druh číselníku: analogový, kombinace číslic a znaků
 • Pohon: automat
 • Materiál pouzdra: ocel
 • Řemínek: kožený
 • Sklo: minerální
 • Určení: Pro muže
 • Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
 • Datum: ano
 • Příjem rádiového signálu: ne

Pánské automaty hodinky PRIM Republika W01C.13005.I

Pánské hodinky PRIM s nadčasovým vzhledem jsou ideálním doplňkem společenského i ležérního outfitu. Kolekce Republika je designový kousek s vypouklým sklem a automatickým nátahem, který vám nesmí chybět!  

Pouzdro ve tvaru kruhu je vyrobeno z oceli a ukrývá mechanický strojek s automatickým natahováním (automat 8218 s 21 rubíny). Pod vypouklým minerálním sklíčkem je reliéfní číselník s indexy, čísly a datumovkou. Sekundová ručička je asymetricky umístěna s vlastním čítačem na pozici mezi 4-5 hod. S hodinkami se můžete bez obav sprchovat i koupat (maximální hloubka ponoru je 0,5 m). Kvalitní kožený řemínek je zakončen klasickou sponou na trn.

Značka PRIM to je ryze česká hodinářská legenda, která vyniká precizním zpracováním, kvalitními materiály a mnoha jedinečnými designy českých i zahraničních umělců.

 • pánské hodinky PRIM
 • analogové zobrazení času
 • automat
 • datumovka
 • vodotěsnost 50 M
 • nerezové víčko s průhledem
 • stříbrné ocelové pouzdro
 • černý kožený řemínek
 • stříbrný číselník
 • číselník s indexy a čísly
 • vypouklé minerální sklo
 • velikost pouzdra 42 x 13 mm
Ocelové hodinky PRIM vám dodáme v luxusní krabičce se záručním listem a návodem k použití.

Pánské automaty hodinky PRIM Republika W01C.13005.I

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Nahrát fotku

Vyplňte následující formulář
a získejte bonus za přidané fotografie

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Nahrát fotku

Fotky uživatelů

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč