Hodinky PRIM Time Zone Chrono W01P.10170.C

Hodinky PRIM Time Zone Chrono W01P.10170.C

4.0 (0 Hodnocení)

Hodinky PRIM W01P.10170.C Rychlý přehled:- pánské náramkové hodinky PRIM - analogové zobrazení času - pohon quartzový (bateriové) - vodotěsnost WR 100 M - pouzdro ve tvaru kruhu - ocelové pouzdro (upraveno technologií IPB) - ocelový řemínek (upraveno technologií IPB) - dvojitá spona s pojistkou - černý ciferník - číselník s arabskými čísly - minerální sklo - jednoduchá datumka - chronograf (stopky) - světové časy  - 24-hodinový číselník - rozměr pouzdra: 47 x 13,5 mm - hodinky PRIM: tradiční dárky pro mužeHodinky PRIM W01P .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

6 980

Hodinky PRIM Time Zone Chrono W01P.10170.C

Hodinky PRIM W01P.10170.C Rychlý přehled:- pánské náramkové hodinky PRIM - analogové zobrazení času - pohon quartzový (bateriové) - vodotěsnost WR 100 M - pouzdro ve tvaru kruhu - ocelové pouzdro (upraveno technologií IPB) - ocelový řemínek (upraveno technologií IPB) - dvojitá spona s pojistkou - černý ciferník - číselník s arabskými čísly - minerální sklo - jednoduchá datumka - chronograf (stopky) - světové časy  - 24-hodinový číselník - rozměr pouzdra: 47 x 13,5 mm - hodinky PRIM: tradiční dárky pro mužeHodinky PRIM W01P.10170.C: multifunkční chronograf vyroben z leštěné ušlechtilé nerezové oceli 316 L upravené technologií IPB. Tato vysoce otěru odolná úprava dává pouzdru odstín matné černé . Do masivního pouzdra s průměrem 47 mm je vsazen quartzový strojek s chronografem kalibr OS 22 s měřením na 1/20 sekundy. Hodinky mají dno z ušlechtilé nerezové oceli uzavřené na závit. Vodotěsnost 10 ATM zaručuje odolnost proti vodě při plavání. Pod konvexním minerálním sklíčkem je reliéfní číselník s vystouplými arabskými čísly a na jeho kroužku je zobrazena minutová stupnice. Číselník má také okénko na pozici 4:30 hod ve kterém je umístěn datum. Kroužek s časovými pásmy nacházející se vně číselníku je ovládán korunkou na pozici 8 hod. Hlavní hodinová a minutová ručka jsou pokryty luminiscenční vrstvou a ručky chronografu jsou zlacené. Na pozici 3 hod. je umístěn čítač ve 24 hodinovém formátu času. Pro měření chronografu je na pozici 9 hod. čítač minut a na pozici 6 hod. měří ručka pohybující se po retrográdní dráze čas s přesností 1/20 sekundy. V základním nastavení je na tomto čítači měřeny sekundy hlavního času. Náramek je upraven kartáčováním a leštěním rovněž vyroben z ušlechtilé oceli 316 upraven technologií IPB se zapínáním sponou s dvojitou pojistkou. Tyto hodinky jsou dodávány v luxusní krabičce se záručním listem a návodem. Hodinky » Ocelové hodinky » Hodinky PRIM W01P.10170.C.Q06E9080A90

Parametry

Značky: Prim
Barva číselníku: tmavý
Druh číselníku: analogový, s arabskými čísly
Funkce: 24-hodinový číselník, stopky (chronograf), světové časy
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: ocelový
Sklo: minerální
Určení: Pro muže
Vodotěsnost: 100 M (10 BAR)
Datum: ANO
Příjem rádiového signálu: NE
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 100 M (10 BAR)

100 M / 10 BAR: hodinky s tímto označením si můžete vzít bez obav do bazénu na plavání a také je můžete využít k rekreačnímu potápění bez kyslíkového přístroje neboli šnorchlování.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč