Dámské hodinky Preciosa Crystal Time Premium 7101 40 - černé

Dámské hodinky Preciosa Crystal Time Premium 7101 40 - černé

4.0 (0 Hodnocení)

Luxusní dámské hodinky PRIM s dokonale vybroušeným okružím z českého křišťálu Preciosa. Speciální kolekce hodinek vznikla spojením dvou tradičních českých značek PRIM a PRECIOSA - tradice a elegance .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

4 995

Dámské hodinky Preciosa Crystal Time Premium 7101 40 - černé

Luxusní dámské hodinky PRIM s dokonale vybroušeným okružím z českého křišťálu Preciosa. Speciální kolekce hodinek vznikla spojením dvou tradičních českých značek PRIM a PRECIOSA - tradice a elegance. Tyto jedinečné dámské hodinky mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, uvnitř se ukrývá švýcarský quartzový strojek RONDA. Číselník z pravé perleti zdobí indexy a čísla z čiré kubické zikonie. To vše je chráněno tvrzeným minerálním sklem se speciání úpravou proti poškrábání. Vodotěsnost 50 M zaručuje odolnost proti vodě při běžném použití (koupání, sprchování, mytí rukou). Kožený řemínek má černou barvu a klasické zapínání. Grafický symbol Preciosy je umístěn na samotném okruží hodinek, a je tak zárukou originality a vysoké úrovně zpracování. Originální hodinky vám dodáme v luxusní krabičce, se záručním listem a návodem k použití.

Dámské hodinky Prim Preciosa
- analogové zobrazení času
- quartzový strojek Ronda
- vodotěsnost 50 M
- pouzdro: ušlechtilá ocel 316
- černý kožený řemínek
- klasická spona
- perleťový číselník
- český broušený křišťál Preciosa
- indexy, čísla: kubická zirkonie - září stejně jako diamant
- minerální sklo
- šířka řemínku: 20 mm
- průměr pouzdra: 42 x 10 mm
- váha: 52 g
- záruka: 24 měsíců

Parametry

Značky: Preciosa
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: analogový, kombinace číslic a znaků
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: ocel
Řemínek: kožený
Sklo: minerální
Určení: Pro ženy
Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
Datum: NE
Příjem rádiového signálu: NE
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Od této značky

Více od Preciosa

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.