Silvertime Hodinky Dětské hodinky Dětské hodinky JVD J6003.3

Dětské hodinky JVD J6003.3


890

Dostupnost Na dotaz

Do oblíbených produktů (0)
Hodnocení
4
0 Hodnocení

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Parametry

  • Barva číselníku: tmavý
  • Druh číselníku: analogový, s arabskými čísly
  • Pohon: quartz (bateriový)
  • Materiál pouzdra: plast
  • Řemínek: silikonový
  • Sklo: minerální
  • Určení: Pro děti
  • Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
  • Datum: ne
  • Příjem rádiového signálu: ne

Dětské hodinky JVD J6003.3

Dětské hodinky JVD basic mají pouzdro vyrobené z nerezové oceli. Do pouzdra jsou vsazeny broušené kamínky čiré barvy. Hodinky JVD pohání quartzový (bateriový) strojek značky Miyota a čas na červeném číselníku zobrazuje kombinace indexů a čtyř arabských číslic. Číselník hodinek kryje tvrzené minerální sklo. Hodinky JVD mají silikonový řemínek červené barvy. Dětské hodinky JVD s vodotěsností WR 50 M jsou odolné proti vodě při koupání či sprchování. Hodiky JVD vám dodáme v originální krabičce, se záručním listem a návodem k použití.

Dětské hodinky JVD basic
- analogové zobrazení času
- napájení z baterie
- vodotěsost WR 50 M
- pouzdro ve tvaru kruhu
- ocelové pouzdro
- silikonový řemínek
- červená barva
- červený číselník
- číselník s arabskými čísly a indexy
- minerální sklo
- rozměr pouzdra: 39 x 46,5 mm

Dětské hodinky JVD J6003.3

Inspirujte ostatní

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Více informací

Nahrát fotku

Vyplňte následující formulář
a získejte bonus za přidané fotografie

Můžete vyhrát 1000 Kč
na Váš další nákup.

Nahrát fotku

Fotky uživatelů

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Přihlaste se k odběru newsletteru Silvertime
a obdržíte slevu na první nákup v hodnotě 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč