Dětské hodinky JVD J7025.4

Dětské hodinky JVD J7025.4

4.0 (0 Hodnocení)

Dětské hodinky mají pouzdro vyrobené z bezniklové slitiny. Hodinky JVD pohání quartzový (bateriový) strojekem značky Miyota. Čas na bílém číselníku zobrazuje dvanáct výrazných arabských číslic .. více

Dostupnost: Do 3 dnů

890

Dětské hodinky JVD J7025.4

Dětské hodinky mají pouzdro vyrobené z bezniklové slitiny. Hodinky JVD pohání quartzový (bateriový) strojekem značky Miyota. Čas na bílém číselníku zobrazuje dvanáct výrazných arabských číslic. Číselník hodinek kryje tvrzené minerální sklo. Vybrané dětské hodinky JVD mají řemínek bílé barvy "sypaný třpytkami". Dětské hodinky JVD s vodotěsností 50 M jsou odolné proti vodě při koupání či sprchování. Hodiky Vám dodáme v originální krabičce, se záručním listem a návodem k použití.

Dětské hodinky JVD basic
- analogové zobrazení času
- napájení z baterie
- vodotěsost WR 50 M
- pouzdro ve tvaru kruhu
- pouzdro z bezniklové slitiny
- bílý kožený řemínek
- bílý číselník
- číselník s arabskými čísly
- minerální sklo
- rozměr pouzdra: 22 x 29 mm

Parametry

Značky: JVD
Barva číselníku: světlý
Druh číselníku: analogový, s arabskými čísly
Pohon: quartz (bateriový)
Materiál pouzdra: obecný kov
Řemínek: plastový
Sklo: minerální
Určení: Pro děti
Vodotěsnost: 50 M (5 BAR)
Datum: NE
Příjem rádiového signálu: NE
Specifikace: český výrobek
Váha 2.00 g
Dostupnost: Do 3 dnů

Technologie

Vodotěsnost 50 M (5 BAR)

50 M / 5 BAR: takto označené hodinky můžete použít při sprchování, koupání nebo povrchovém plavání. Hodinky s vodotěsností 50 M nejsou vhodné ke skákání do vody. Zároveň tyto hodinky nedoporučujme používat při každodenním plavání.

Pojem vodotěsnost: u hodinek obecně označuje nepropustnost vody a vlhkosti. Hodinky se dle stupně vodotěsnosti dělí do několika skupin a jsou označeny příslušným stupněm vodotěsnosti. Označení vodotěsnosti najdete buď na číselníku nebo na víčku hodinek.

Příklad: hodinky označené vodotěsností 30 M udrží tlak vody v hloubce 30 metrů. Upozorňujeme, že tyto zkoušky probíhají v laboratorních podmínkách. V reálném životě se díky pohybu vody tlaky zvyšují a reálný stupeň vodotěsnosti se v tomto důsledku snižuje, takže hodinky s označením 30 M vydrží postříkání vodou při mytí rukou či nádobí nebo zmoknutí.

Upozornění: nejčastější příčinou vniknutí vody do hodinek je povytažená korunka. Proto, pokud jdete s hodinkami plavat nebo se koupat, vždy zkontrolujte, zda není korunka povolená. Stejně tak není možné pod vodou používat tlačítka stopek, osvětlení a dalších funkcí. 

Typ strojku: quartzový (bateriový)

Quartzový strojek: zdrojem energie u hodinek s tímto typem strojku je tzv. knoflíková baterie, která v hodinkách vydrží až několik let (minimálně cca 1 rok). Energie z baterie je pomocí křemenného oscilátoru převáděna na elektrické kmity. Díky vysoké frekvenci kmitů (32 kHz) jsou quartzové hodinky velmi přesné, odchylka se pohybuje okolo jedné minuty za rok.

Upozornění: pokud je u hodinek uvedena výdrž baterie, je tento údaj vždy orientační. Skutečná výdrž baterie závisí na způsobu užívání hodinek a především pak na četnosti využívání doplňkových funkcí jako jsou stopky, osvětlení apod.

Typ skla: minerální

Jedná se o sklo s příměsí křemene tzv. křemičité sklo. Tento typ skla je odolnější vůči poškrábání a na Mohsově stupnici tvrdosti je mu přiděleno číslo 6. Minerální sklo je povrchově tvrzené, ale i tak se při běžném používání (nošení) hodinek může poškrábat. Minerální sklo je v podstatě standardem u všech běžných hodinek.

Konkávní minerální sklo: má stejné vlastnosti jako minerální sklo s tím rozdílem, že konkávní sklo je mírně vypouklé. To ovšem znamená mnohem větší náchylnost k poškrábání. Z tohoto důvodu se konkávními minerálními skly setkáváme pouze u společenských modelů hodinek.

Sférické minerální sklo: opět se jedná o sklo stejné tvrdosti jako u dvou předchozích. Rozdíl je v tom, že tento typ skla je vypouklý do tvaru čočky, která Vám usnadní čitelnost údajů na číselníku (čas, datum, den v týdnu apod.).

Recenze produktu

Průměrné
hodnocení
4
0 zákázníků
hodnotilo

Diskuze

Máte dotaz, pochvalu či připomínku?
Diskutujte o tomto produktu.

Od této značky

Více od JVD

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.