Šperky patří do šperkovnice

Každá žena ráda zdůrazní svou krásu. Ať už k tomu zvolí decentní zlaté či stříbrné šperky nebo je příznivkyní v dnešní době velmi moderních ocelových šperků či šperků dekorovaných krystaly Swarovski, když přijde domů nebo jde večer spát, potřebuje šperky někam uložit.

Povalují se vám šperky na zrcadle, nočním stolku, či různě pověšené na skřínkách? Vězte, že tento způsob ukládání šperků není vůbec šetrný vůči vašim cennostem, navíc se může stát, že se šperky poztrácí. Znáte to, potřebuje narychlo odejít z domu a nemůžete najít šperky, které se nejvíc hodí k tomu, co máte právě na sobě. Hrůza! Proto jsou zde "krabičky na šperky" neboli šperkovnice. Do šperkovnic můžete pohodlně, rychle a hlavně šetrně uložit všechny vaše klenoty. Budou pěkně na "svém místě" a vy víte, kam pro ně sáhnout v případě potřeby. V nabídce je spousta různých druhů šperkovnic, ale která šperkovnice je ta pravá pro vás a vaše šperky? Pokusíme se vám s výběrem té pravé šperkovnice poradit...

Nejdůležitější zásady pro výběr šperkovnice:

  • Správná a kvalitní šperkovnice by měla být vypolstrovaná kvalitní látkou, nesmějí z ní vyčnívat žádná vlákna, protože by se o ně šperky mohly zachytit nebo podřít.
  • Důležitá je také velikost šperkovnice, čím více máte doma šperků, tím větší šperkovnici budete potřebovat. Nemá smysl kupovat menší šperkovnici jen proto, že je levnější. Šperky pak budete muset mačkat na sebe, nebudou mít dostatek prostoru a může se snadno stát, že se podřou samy o sebe. V našem e-shopu vám u každé šperkovnice uvádíme její rozměry a také se snažíme dodat obrázek jak zavřené, tak otevřené šperkovnice, abyste si mohli udělat představu o tom, jak šperkovnice vypadá a také kolik šperků do ní asi uložíte.
  • Každá šperkovnice by měla mít zvláštní přihrádku na prsteny, náušnice, řetízky atd. Výjimkou jsou samozřejmě "mini" šperkovnice.
  • Součástí některých šperkovnic jsou tzv. cestovní šperkovnice, které se budou náramně hodit nejen těm, které tráví většinu času na cestách, ale také těm, které jednou začas někam vycestují. Na cesty si totiž většina žen s sebou bere nemalou část svých šperků.
  • Posledním kritériem pro výběr šperkovnice je použitý materiál. Také šperkovnice podléhají módním trendům - v dnešní době se nejčastěji volí pravá kůže. Pokud nejste příznivci pravé kůže, můžete si vybrat z mnoha různých designů i barev kůží umělých nebo různých barev sametových látek.

Doufáme, že vám výše uvedené tipy usnadní výběr té pravé šperkovnice a že s ní budete po dlouhá léta spokojena.

Systém uložení šperků

Kromě zásad při výběru šperkovnic, které jsme zde uvedli, je také velice důležitý systém uložení šperků. Obecně platí, že do šperkovnice by se měly ukládat:

  • ocelové šperky k ocelovým šperkům,
  • zlato ke zlatu,
  • prsteny by měly být "zasazeny" do polštářkových přihrádek,
  • náušnice je vhodné pověsit nebo pevně připevnit,
  • řetízky, náramky nebo náhrdelníky je dobré ukládat podélně nebo namotat na polštářek.

Ale všechny rady uvedené v tomto odstavci jsou závislé na tom, jakou šperkovnici si vyberete a jaké bude nabízet možnosti pro uložení Vašich cenností.

Příjemné chvíle při výběrušperkovnic přeje tým SILVERTIME.

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.