Vybíráme zásnubní prsten

Je pro Vás noční můrou pouhé pomyšlení na výběr zásnubního prstenu? Pánové, neděste se. To nejdůležitější je už za Vámi - našli jste si ženu, tu pravou, s kterou chcete prožít zbytek života. S tím ostatním - design a velikost prstenu, dárkové balení, způsob darování a další - Vám pomůžeme.

Z jakého materiálu by měl být zásnubní prsten?

Nejčastěji se kupují zásnubní prsteny ze žlutého či bílého zlata, ale samozřejmě můžete svou vyvolenou žádat o ruku také s prstem ocelovým, titanovým či stříbrným. Náročným zákazníkům je možno dodat prsteny také platinové. Výběr materiálu samozřejmě záleží jen a pouze na Vás a ceně, kterou jste ochotni za tento prsten zaplatit. Výhodou zlatých prstenů je skutečnost, že se jedná o drahý kov s trvalou, stále se zvyšující hodnotou. Navíc zlato se může pochlubit stálostí barvy a tvaru. Pokud váháte nad barvou, pak je nejlepší vycházet z toho, jaké šperky Vaše partnerka nosí.

Víte-li, že Vaše partnerka si na žádné drahé šperky nepotrpí, můžeme Vám nabídnout prsteny ocelové, titanové nebo stříbrné. U všech tří zmíněných materiálů je velkou výhodou jejich cenová dostupnost.

  • ocelové snubní prsteny: jsou antialergické což ocení především lidé trpící různými kožními onemocněními a k dalším výhodám patří především vysoká odolnost materiálu vůči jakékoliv deformaci při běžném nošení.
  • titanové snubní prsteny: titan je stejně tak jako chirurgická ocel antialergický materiál, a tudíž vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou. Oproti oceli je titan výrazně lehčí, nicméně u prstenu je rozdíl ve váze více méně neznatelný a titanové šperky jsou temnější než ocelové.
  • stříbrné snubní prsteny: pokud jste se rozhodli pro snubní prsteny ze stříbra, pak Vám doporučujeme vybírat prsteny se rhodiovaným stříbrem. Jak je známo stříbro rádo černá a pokud je jeho povrch rhodiován, pak k černání stříbra dochází v mnohem menší míře. Další výhodou stříbrných šperků s povrchovou úpravou rhodiování je také to, že jsou na první pohled nerozeznatelné od šperků z bílého zlata. Takže působí velmi luxusním dojmem.

Kámen v zásnubním prstenu ano, či ne?

Odpověď je jasná ANO! Na zásnubním prstenu je právě kámen to nejdůležitější. Pokud vyberete sebehezčí prsten bez kamene, nebude to ono. Každý zásnubní prsten by měl mít alespoň jeden kámen. Nicméně můžete vybrat i prsten s více kameny, ale jeden z nich by měl být větší a "dominantní".

Pokud váháte, zda prsten se zirkonem či diamantem, pak samozřejmě záleží pouze na tom, kolik jste ochotni do zásnubního prstenu investovat peněz. Zásnubní prsten s briliantem bude vždy dražší a o tom, o kolik bude dražší, samozřejmě rozhoduje velikost diamantu. Nutno podotknout, že zirkon je dokonalá náhražka diamantu za přijatelnou cenu a najdete je téměř ve všech materiálech, které se používají k výrobě šperků. Navíc pokud je zirkon kvalitně zpracován, pak pouhým okem laika není možné rozeznat, zda se jedná o zirkon či diamant. Pokud tedy stále váháte, pak je čistě z našeho pohledu lepší koupit zásnubní prsten se zirkonem, a tím "ušetřit" a peníze, které jste takto ušetřili, raději investovat do nákupu snubních prstenů a jako kámen zvolit místo zirkonu právě diamant. Ale konečná volba je pouze na Vás.

Velikost zásnubního prstenu?


Právě velikost je to, co dělá mužům největší problém při výběru prstenu, a to nejen toho zásnubního. Většina mužů nezná velikost prstenu své partnerky. Pokud tedy jdete vybírat zásnubní prsten, je dobré velikost prstenu už znát. Důležitou informací pro Vás je ta, že se zásnubní prsten nosí na levé ruce na prsteníčku. Snažte se tedy zjistit velikost levého prsteníčku Vaší přítelkyně. Jsou ženy, které si raději zásnubní prsten dají na prostředníček, protože po svatbě si ho zde ponechají a hned vedle nosí prsten snubní.

My Vám samozřejmě nabízíme návod jak zjistit správnou velikost prstenu, ale jedná se o návod pouze orientační a nepřebíráme riziko za případné nepřesnosti při měření způsoby uvedenými v návodu. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, pak z našeho pohledu je lepší vybrat tu menší. Sice se může stát, že partnerka prsten nenasadí, ale v tom případě můžete prsten nechat zvětšit. Úpravy velikostí se u prstenů s kameny všeobecně nedoporučují, protože kameny mohou vypadávat, ale vždy je lepší prsten s kamenem zvětšovat než zmenšovat.

Kolik bude zásnubní prsten stát?

Cena všech zásnubních prstenů je závislá na tom, jaký materiál zvolíte. K nejlevnějším zásnubním prstenům patří stříbrné nebo ocelové prsteny a jejich cena se pohybuje ve stovkách korun. Ty nejlevnější pak pořídíte za cca 400 Kč. Samozřejmě v případě ocelových prstenů máte jistotu mnohem delší životnosti než u prstenu stříbrného.

Cena zlatých prstenů se určuje na základě jejich váhy a ceny zlata na světových trzích. Z toho vyplývá, že čím těžší prsten vyberete, tím bude dražší, ale obecně platí, že ceny běžných zlatých zásnubních prstenů se pohybují v řádech tisíců korun. Další věc, která může ovlivnit cenu zlatých zásnubních prstenů je také to, zda zvolíte standardně dodávané zirkony nebo budete chtít partnerku oslnit prstenem s briliantem. Cena briliantu se odvíjí od jeho velikosti a čistoty. Takže zlatý snubní prsten můžete koupit za cca 2000 Kč, ale taky do něj můžete investovat statisíce :)

Jak "zabalit" zásnubní prsten?

K dražším zásnubním prstenům ve většině kamenných obchodů dostanete nějakou hezkou dárkovou krabičku, pokud tomu tak není, pak Vám doporučujeme investovat peníze do hezké dárkové krabičky. Samozřejmě v porovnání s cenou prstenu je cena krabičky zanedbatelná. Levnější krabičky na prsten pořídíte od 20 Kč. Vhodné jsou například krabičky ve tvaru srdce či květinky. Výběr dárkové krabičky (způsob zabalení) opravdu nepodceňujte, první dojem je důležitý!

Jak a kde předat zásnubní prsten?

To je poslední, ale velmi důležitý krok!

Snad každá žena bez výjimky si přeje, aby ji její vyvolený požádal o ruku nějakým

originálním způsobem. Naprostá většina žen upřednostňuje žádost o ruku v soukromí, v romantickém duchu před veřejnými akcemi. Víte-li ale o své partnerce, že má ráda adrenalin, nezvyklé věci, pak ji můžete požádat o ruku i na nějakém netradičním místě (při letu balónem, na vrcholku hory apod.). Nicméně by nemělo chybět všem známé pokleknutí a také věta vezmeš si mě?

Tu pravou partnerku jste si vybrali, my jsme Vám poradili, jak vybrat ten pravý zásnubní prsten a Teď už je to jen na Vás, pánové....

My Vám za celý náš tým SilverTime přejme hodně štěstí:-)

Newsletter

Získejte výhody, které pravidelně připravujeme pro odběratele novinek. Přihlaste se a získejte 10% slevu na první nákup.